Професія будівельника - це погляд в майбутнє, можливість участі в творчому процесі. Робота "Муляра, штукатура, лицювальника-плиточника" приносить величезну користь, її помічають. Немає жодної будівлі, де б не була використана праця майстрів обробних будівельних робіт: муляри, штукатури, лицювальники створюють красу інтер'єру, і це наше майбутнє.
Професії муляра, штукатура, як майже всі будівельні професії, є досить давньою. Як звичайно, при розгляді чогось нового, хочеться зануритися в історію. Штукатурка доводиться своєрідним братом-близнюком цегли: з'явилися практично одночасно в одному і тому ж місці - Месопотамії. Одне з перших письмових згадок про штукатурку знаходиться в Біблії.  В одному з оповідань згадується, що стіни палацу в Вавилоні були покриті вапном (прототип штукатурки). А в іншому інформаційному джерелі того часу - на глиняній табличці - можна дізнатися наступне: знаходиш "правильне" вапно і обпалюєш при температурі 1000 ° С. Після чого додаєш води. Виходить липка маса, яка і йшла на оштукатурювання стін. Як бачите, рецепт давньої штукатурки досить простий. 

Як свідчать джерела, один з римських архітекторів прагматично зауважив, що мармуровий пил, що залишається після полірування й різання мармурових плит, може піти у справу - ним можна вирівнювати стіни і стелю. З часом ця технологія була доопрацьована, і нам вона відома як "венеціанська штукатурка". І якщо раніше перед штукатуром стояло завдання зробити стіну рівною, підготувавши до подальшої роботи, то з "венеціанської" штукатуркою справа йде інакше. Тепер майстер повинен володіти рівним чином, як штукатурним майстерністю, так і художнім мистецтвом.  До речі, саме штукатурці живопис має завдячувати. Професія муляра виникла у сивий давнині разом з народженням древніх цивілізації. Назва її походить від слова «мурувати». Вже 5 тисяч років тому люди вміли обпалювати цеглу, підганяти камені, знали вапняні та інші зв’язуючі матеріали. А деякі споруди зведені ними, вистояли і до нашого часу. Люди вміли зводити багатоповерхові будинки, храми, іригаційні системи.

Старі майстри знали, та й сучасні будівельники знають чимало композиційних «хитрощів»: малий будинок може здаватися великим і навпаки. Те ж саме стосується і їх окремих деталей – вікон, дверей, колон, карнизів. Ці секрети були відомі і виконавцям основних будівельних робіт-мулярам. Навіть те, як поставити цеглу горизонтально чи вертикально – має значення.
Лицювальник-плиточник - одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків. Ця професія має дуже довгу і цікаву історію. Зразки праці плиточників древніх часів дійшли до наших днів. Найбільша піраміда Єгипту - піраміда Хеопса дотепер зберегла сліди облицювання. Її приміщення оброблені глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, підлогу викладено алебастровими плитами. Можна уявити, наскільки високою була майстерність давньоєгипетських плиточників, якщо їхня робота після трьох з половиною тисячоріч продовжує захоплювати своєю досконалістю.

.................................................................Умови та характер роботи
Штукатур стає до справи, коли основні конструкції будівлі готові. Предмети його діяльності —   внутрішня і зовнішня обробна штукатурка і всі штукатурні     прикраси. Улюблений матеріал штукатура — гіпс. Як ніхто інший, він розуміє цей матеріал і володіє ним. В основному штукатур має справу з обробним гіпсом, зокрема для виконання прикрас. Штукатур отримує робочий розчин в готовому вигляді або готує його сам, що вимагає знання властивостей  речовин і добавок. Останнім часом арсенал засобів штукатура поповнився полімерними матеріалами.
Домінуючі види діяльності лицювальника-плиточника:

  • проведення різноманітних підготовчих робіт:
  • приготування розчину;
  • підготовка облицювальної поверхні;
  • промивка фанерованих та прямих поверхонь;
  • виконання складних облицювальних робіт (облицьовування криволінійних поверхонь, колон, пілястрів і т.д.);
  • виконання декоративного облицьовування.
 Муляр - це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних і штучних будівельних матеріалів. До природних будівельних матеріалів відносяться різні види каменю. Штучні виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей і інших матеріалів.
Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить конопатку і заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях. При кладці стін муляр повинний витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проектним вимогам, проектувати зведення кутів і вигинів стіни з цілих, половинок і четвертинок цегли. Муляр може брати участь у ремонті: він виконує закладення "порожнеч" новою цеглою, при дотриманні "швів" і "стику" старої кладки. Виробничі операції муляр виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молоточка-кирки, ковша-лопати, розшивки. Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).
До шкідливих умов праці відносяться: погодні умови (якщо будівництво вдеться на відкритому повітрі), шум і вплив застосовуваних матеріалів. Області застосування, можливі місця роботи: будівництво, реставрація будинків, виробничих приміщень, мостів. 
   

                                                                                                                                                 На пепередню сторінку