В  ДНЗ «Немирівський професійний ліцей» з  01.04.2019р. по 05.04.2019р. проведений тиждень з напрямку: «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи».  В  рамках тижня відбувся ряд цікавих заходів.
- виставка технічної творчості. Під час підготовки до тижня професії учні під керівництвом  викладача спецдисциплін Топчій О.Ю. та майстрів в/н Новодон І.В. та Конончука В.М. виготовили стенди та макети, які можна використати на уроках теоретичного і виробничого навчання (як навчальний посібник) або в інтер’єрі приміщень (як прикрасу чи елемент декору). Також на виставці були присутні роботи в  напрямку «друге життя будівельних матеріалів».
   Слід відзначити вироби учнів: 
 «Фотозона», виконана з деревини та полістиролу (учні Хитрий О., Богачук В., група №18);
 Тротуарна плитка, виконана з бетону (учень Кулак ., група №24);
 Підставка під гаряче, виконана з деревини (учень Кондратюк С., група №28);
 Підставка для канцелярських папок, виконана з деревини (учень Кондратюк С., група №28);
 Односторонній шаблон для укладання лицьової цегли, виконаний з деревини (учні Осіпенко Ю., група №18, Гонтарук В., група №14);
 Двосторонній шаблон для укладання лицьової цегли, виконаний з деревини (учні Перетятко А., Грама В., група №14);
 Горшечок, виконаний з бетону  (учень Парамейчук Б., група №28);
 Шаблон для укладання стовпів перетином 1,5х1,5 цеглини лицьовою цеглою, виконаний з деревини (учениця Максимчук Л., група №18).
 Підсвічник, виконаний з цементного розчину (учень Парамейчук Б., група №28).
- відкритий  урок з технології штукатурних робіт на тему «Технологія виконання гідроізоляційних робіт фундаментів», проведений викладачем спецдисциплін Топчій О.Ю.  Урок призначений для узагальнення, систематизації, закріплення знань учнів та проведення контролю теоретичних знань з технології виконання гідроізоляційних робіт; стимуляція самооцінки і процесу самоконтролю в учнів, здатності  їх працювати в команді, а також виховування в учнів почуття відповідальності і бережливого ставлення до природних ресурсів та будівельних матеріалів. Урок узагальнення проведений у формі конкурсу.
Під час уроку учням було запропоновано пройти наступні конкурси:

 1. Технічний бій.
 2. Блеф-тур.
 3. Показуха.
 4. Я знаю!
 5. Хаос.
 6. Різниця.

Завдання конкурсів, відображені на екрані, в тій чи іншій мірі розкривають та систематизують знання учнів щодо основних понять технології та матеріалів для виконання гідроізоляційних робіт, а також умов їх безпечного виконання.
Елементи інтерактивного навчання, які були використані на уроці, сприяли системному залученню всіх учнів до процесу пізнання, адже вони мали змогу дискутувати з приводу можливих рішень виробничих завдань.
- відкритий урок на тему «Накидання розчинової суміші ковшем на верхню, середню та нижню частини цегляної поверхні», проведений майстром виробничого навчання Новодон І.В.
Під час уроку вивчення трудових прийомів і операцій, формування первинних професійних умінь та навичок майстер мав сформувати і закріпити знання, уміння і навики накидання розчину ковшем на різні частини стіни різними способами; сприяти прагненню підвищення професійної майстерності та вміння вирішувати різні виробничі ситуації; раціонально використовувати робочий час та організовувати робоче місце; дбайливо ставитись до матеріалів та інструментів.
Перед проведенням вступного інструктажу кожен учень отримав інструкційно-технологічні картки «Підготовка поверхні під оштукатурювання», «Приготування розчину вручну», «Накидання розчину ковшем на верхню, середню та нижню частини стіни».
Майстер провів вступний інструктаж з безпечного виконання робіт, пояснив нову тему, після чого учні приступили до виконання роботи. Активізація учнів на уроці досягнута за допомогою самостійної роботи учнів в майстерні, використання технічних схем та інструкційно-технологічних карток. На завершення уроку після перевірки якості виконання робіт та визначення помилок, зроблених учнями на уроці, заходів щодо їх усунення та попередження, акцентування уваги на якісних роботах, було проведене оцінювання учнів.
- майстер-клас по викладанню облицювальних плиток на тренажерному стенді був проведений майстром в\н Конончуком В.М..
Майстер демонстрував прийоми роботи під час приготування розчинової суміші, під час провішування вертикальної поверхні лазерним рівнем та під час виконання облицювання. Допомагав майстру учень 14 групи Перетятко Андрій. На майстер-класі були присутні учні 14, 18 та 24 груп.
- конкурс професійної майстерності «До вершин майстерності» з професії «Муляр». В конкурсі прийняли участь учні груп №14, №18 та №24.
Конкурс проводився з метою підвищення рівня професійної підготовки та майстерності,    розвитку   творчої    активності    учнів,    поглиблення    та удосконалення знань з новітніх технологій виконання кам’яних робіт, освоєння учнями сучасних методів праці.
Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного завдання з професійно-теоретичної підготовки та виконання практичного завдання на рівні ІІІ розряду.
Теоретичний тур складався із 20 питань у формі тестових завдань з предметів:  технологія кам’яних робіт, матеріалознавство, охорона праці.
За кожну вірну відповідь на тестові запитання учасник отримав 1 бал. Максимальна кількість балів за теоретичний тур - 20. Час виконання теоретичного завдання 1 година.
Практичний тур складався із завдання по муруванню цегляного стовпчика перетином 1,5х1,5 цеглини з порожньою серединою висотою 8 рядів.
Учні мали самостійно підготувати робоче місце, підібрати необхідний інструмент та  інвентар та пристрої, приготувати розчин, виконати мурування,  перевірити якість виконання роботи,  прибрати робоче місце та інструмент,  здати виконану роботу комісії.
Оцінювання практичної частини здійснювалось за такими ознаками:
- технологічна культура (зовнішній вигляд учасника, організація праці та робочого місця) - до 5 балів;
- приготування розчинної суміші - до 20 балів;
- виконання і дотримання вимог технологічного процесу - до 15 балів;
- розшивання швів – до 10 балів;
- дотримання вимог охорони праці - до 10 балів.
Максимальна кількість балів за виконання завдання практичного туру - 60. Максимальна сумарна кількість балів - 80. Час виконання практичного завдання – 1,5 години.
Переможці конкурсу за І-ІІІ місце нагороджені грамотами:
І місце – учень групи №24 Келип Іван.
ІІ місце – учень групи №24 Стріжак Ігор.
ІІІ місце – учень групи № 18 Осіпенко Юрій та учень групи №24 Чорний Артем.
– конкурс-гра «Креслення – мова техніки», проведений викладачем спецдисциплін Топчій О.Ю. ,  у якому були задіяні учні 14, 18 та 24 груп. Під час проведення заходу учні мали можливість розвивати своє логічне та аналітичне мислення, просторову уяву, формувати інтерес до вивчення предмета та своєї професії.
Конкурс відбувся в кабінеті креслення. Під час проведення конкурсу учням були запропоновані різноманітні цікаві конкурси, які показали всім присутнім, наскільки цікавим, різностороннім та захоплюючим може бути креслення:

 1. Креслярське приладдя.
 2. Запитання і відповіді.
 3. Оптичні ілюзії.
 4. Література в кресленні.
 5. Розгортки поверхонь.
 6. Годинник.
 7. Зарядка.
 8. Зайве.
 9. Дитячі кубики.
 10. Логіка в кресленні.

 Переможці винагороджувались призами.

На пепередню сторінку