Ні для кого не секрет, що з курінням пов’язана велика кількість різних хвороб. Воно підвищує артеріальний тиск,  погіршує постачання крові до серця, спричиняє спазм судин головного мозку та збільшує ризик виникнення інсульту або інфаркту міокарда. У курців у 5 разів частіше виникає інфаркт, у 4 – інсульт, у 16 разів – захворювання судин ніг.
У людей з багаторічним стажем куріння, частіше діагностують рак легенів, бронхів, трахеї, гортані, стравоходу або ротової порожнини.
Боротьба з палінням на сьогоднішній день – питання загальнодержавного рівня, вже прийняті антитютюнові закони, а також ведеться активна санітарно-освітня робота.
Вже стало доброю традицією відзначати в ліцеї всесвітній день відмови від куріння проведенням соціально-профілактичної акції «Обміняй цигарку на цукерку». Основна ідея акції – мотивація до здорового способу життя та наочна демонстрація смачної альтернативи тютюну у вигляді солодощів.
«Краще з’їсти цукерку, ніж викурити цигарку» - під таким гаслом в ході акції її організатори пропонували курцям цукерку в обмін на цигарку. Чимало учнів ліцею відгукнулись на це корисне починання та погодились обміняти цигарковий дим та нікотинову смолу на солодкий смак цукерок.

Тож, ми запрошуємо всіх приєднатись до здорового способу життя!

На пепередню сторінку