Освітні системи в різних країнах світу настільки  різноманітні, наскільки і самі країни. На систему освіти мають вплив історичні традиції та сучасні реалії країни, особливості державного устрою, положення і роль країни в системі міжнародних відносин. Всі розвинені країни можуть похвалитися якісною освітою, яка є запорукою їх успіху.  Тому важливим є вивчення освітніх систем країн світу та здійснення їхнього порівняльного аналізу.
3-4 січня в ліцеї відбулися педагогічні читання на тему: «Освітні системи країн світу». Мета заходу: поглибити знання педагогів ліцею про особливості освітніх систем країн світу, спонукати їх до самоосвітньої діяльності, розширення власного світогляду.      Викладачі, майстри в/н ознайомили присутніх з освітніми системами  Польщі, Німеччини,  Великої Британії, Канади, США, Японії. Продемонстровані відеофрагменти допомогли  детальніше охарактеризувати освітні системи цих країн, показати  переваги та недоліки кожної  з них. Методист ліцею Хміль І.М. ознайомила присутніх з основними нововведеннями в роботі закладів освіти, передбачених Законом України “Про освіту”. Педагогічні працівники обговорювали  ситуації,   висловлювали  свої варіанти  їх вирішення. Також було переглянуто відеофрагменти про реформування старшої школи України та роботу  вчителя фізики та астрономії Пауля Пшенічки, якого за версією Global Teacher Prizе Ukraine визнано  найкращим  в  Україні.  В ході заходу педагогічні працівники не тільки отримали позитивні емоції, але й поспілкувались, почули один одного та обговорили питання педагогіки.

 «Вчителю! Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш. Немає такої професії, в якій людина не змогла б дістатися вершини майстерності», - писав В. О. Сухомлинський. Такими словами закінчився захід.  

 

 

 

На пепередню сторінку