Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Приборкання енергії атома – вражаюче досягнення людства, але нерозумне, безвідповідальне відношення до безпеки цього процесу  спроможне знищити все живе на планеті.  Мирний атом у Чорнобилі у 1986 році вийшов з-під контролю людей і це повинно нам всім бути серйозною засторогою, щоб подібна трагедія не повторилась. Адже Чорнобиль – не звичайна аварія, за ним маячать зловісна закономірність та все зростаюча небезпека надпотужних техногенних систем для навколишнього оточення.
Ця небезпека настільки велика, що навіть люди старшого покоління, котрі добре пам’ятають ті травневі дні, лише тепер дізнаються усю правду. І головними носіями цієї важкої та гіркої правди були та залишаються ліквідатори аварії на ЧАЕС. Саме вони боролись з тим невідомим ворогом, всепроникаючою радіацією, і платили за ті ризики своїм здоров’ям, а іноді і життям. Тому 26 квітня в ліцеї відбувся вечір пам’яті, на який були запрошені голова районного відділення спілки «Чорнобиль» Печак  В’ячеслав Іванович, його заступники Ковальчук Олександр та Лихопій Олексій Васильович та їх колега по ліквідаційних роботах Назаренко Олександр.
В’ячеслав Іванович, лікар за професією, і тоді за державним розпорядженням виконував свої медичні обов’язки. Тому він як ніхто інший пройшов та пережив усі жахи боротьби з радіоактивним опроміненням. Коментуючи документальні відео зйомки тих подій, він ніби знову крок за кроком проживав ті події, відповідав на численні запитання учнів, ділився власними думками та висновками про всі ті гіркі події та втрати, через які пройшли герої-ліквідатори. Адже лише завдяки їм, ліквідаторам ЧАЕС, країна не полетіла до прірви масового радіоактивного забруднення території.
Тому кількагодинна зустріч швидко пролетіла в спогадах, запитаннях, роздумах про минулі події та втрати . І головним мотивом усієї зустрічі було те, що подібна трагедія не повинна повторитись, надто велику ціну заплатив народ України за цю техногенну катастрофу.

. .......

 
На пепередню сторінку