Проведення  тижня  психологічної служби  –  цікавий  творчий  процес,  особливий  вид  розвивальної роботи. Він відбувся в ліцеї з 14.03.16 р. по 18.03.16 р. відповідно до  навчального плану. Важлива його особливість – ненав’язливість і незвичайність.
Провідною метою тижня стало залучення до психологічної культури всіх учасників
навчально-виховного процесу, популяризація  психологічної служби в ліцеї, довести,що якість суспільства залежить від здатності людей співіснувати один з одним, формувати навички ефективного толерантного спілкування, учити проявляти терпимість до думок інших,навчити вирішувати конфліктні ситуації, надати учасникам тижня основні знання, уміння, та навички щодо подолання насилля в учнівському середовищі, попередження негативних емоцій агресивної поведінки та жорстокості,розвивати творче мислення, фантазію,уяву, співпереживання і співчуття, виховувати гуманні риси особистості.
Під час проведення тижня дотримувались таких принципів:
-  тиждень  повинен  бути  цілісним  і  закінченим,  мати  психологічно  окреслений початок  і  кінець,  основну  ідею  і  девіз.  В  цьому  навчальному  році  він  був присвячений актуальній на даному етапі темі превентивного виховання  «Змінюємо  світ разом»
В  процесі  проведення  тематичного  тижня  були  використані  інтерактивні  методи роботи з учнями, батьками,  педпрацівниками:

  1. Акція «Змінюємо світ разом», в якій взяли участь педпрацівники та учні.  Метою акції було: сприяти згуртуванню   учнівського і педагогічного колективів,створенню доброзичливої атмосфери та комфорту під час проведення тижня психологічної служби.
  2.   Оформлення  цікавого  інформаційного  матеріалу  присвяченого Дню толерантності в газеті «Цікаво знати». Метою було : підвищити рівень поінформованість учнівської молоді про Міжнародний день толерантності.
  3.   Психологічна  гра  «Скринька  мудрих  порад»; приймали участь педпрацівники та учні. Гра допомогла всім  учасникам навчального процесу ознайомитися з  вислови видатних людей про цінності в житті, сформувати розуміння цінностей, надасть можливість обговорити вплив життя дітей на формування їхніх ідеалів.
  4. Конкурс   стінних  газет  «Однокласники.  uа»,  де  кожна група  мала можливість  продемонструвати  особливість  і  неповторність  свого  колективу,  винахідницькій  підхід  в  оформленні  й  демонстрації  задумів.
  5. Конкурс-презентація колажів «Мій світ зі знаком + і знаком -»; Учні під час роботи над колажем мають змогу задуматись над позитивом,який є в їхньому житті, і на що потрібно звернути увагу,що потрібно змінити.

Підготувати  та  провести  всі  заходи  неможливе  без  підтримки,  тому  творчою
групою на етапі підготовки та протягом тижня залюбки організувались в одну міцну родину на чолі з заступником директора з навчально- виховної роботи,   члени ліцейного колективу: психологічна служба,  учнівське самоврядування, класні керівники та майстри виробничого навчання , батьки.
Тиждень  психологічної служби  –  це  унікальна  можливість  продемонструвати  роботу
служби  в  різних  напрямках,  залучити  до  співпраці  всіх учасників навчально-виховного процесу. Коли в ліцеї панує  атмосфера тепла, затишку,  творчого  пошуку,  а  кількість  неприємних  випадків  зведено  до мінімуму,  то  можна  вважати,  що виховний процес рухається в потрібному напрямку. Тиждень показав ,що коли кожен учасник розпочне з себе змінювати світ від насилля, жорстокості та агресії ,не буде байдужим до чужої біди,  тоді   і світ навколо нас зміниться на краще. 

.

 
На пепередню сторінку