В ДНЗ « Немирівський професійний ліцей» на початку осені  практичним психологом    Вечірко Н.М. було проведено тренінгове заняття на тему: « Конфлікт. Стратегія вирішення.», в якому прийняли участь учні першого курсу , а саме 12, 13, 16 груп.  Можливість виникнення конфлікту завжди існувала  у всіх сферах людської діяльності , а особливо в підлітковому віці. Оскільки конфлікти народжуються на грунті щоденних розбіжностей у поглядах, протиборстві різних суджень, потреб, бажань, стилів життя, надій, інтересів та особистісних особливостей, тому він  -  невід'ємна особливість всякого процесу соціального розвитку особистості. Тому основні завдання ,  розглянуті на цьому заході -поглиблення знань  про конфлікт, вивчення та використання у спілкуванні з іншими людьми тактики співробітництва, знаходження  конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій, відпрацювання навичок формування позитивного психологічного клімату в учнівському колективі .

   Одна із перших вправ була «знайомство» , де потрібно було створити особисті картки, на яких потрібно намалювати  себе так , як вони  уявляли на даний момент. Малюнок повинен бути на повний зріст. Поряд із малюнком записати своє ім’я  або як би їм хотілося , щоб називали на цьому тренінгу. На будь – яку літеру їхнього імені написати , свою позитивну рису (одну). Поруч з іменем та малюнком необхідно зазначити власні захоплення, хобі , інтереси. Щось цікаве  розказати про себе?  Найцікавіше себе представили  учні Лобзов В. , Коваленко Р.  Паянок В. 12 група та Терехова Р. та Червоненька В.,  16 група Забіяченко В.  13 група.  Було поділено всіх учасників на дві команди,  капітанами  яких стали : Широкоступ А. 13 група та Паянок В. 12 група . Під час вправи «Торбинка асоціацій» активно поводили себе всі учасники тренінгу. Коли проводилась вправа «Перетворення свинцю в золото» учні дійшли до висновку, що в конфлікту є не тільки негативні сторони, а й позитивні розповіла про них Широкоступ А.

Наступну вправу виконували під назвою «Ми творимо»  учні зрозуміли ,що завдання отримали одне, але кожен по різному виконав його.

Ось і виходів із конфліктних ситуацій є багато. Під час вправи « Кораблик і будинок» ,якій приняли участь  Лобзов В.12група і Карпенко Д.13 група від однієї команди та Касянчук Т. та Червоненька В.16 група від іншої. Вправу «Поясніть» різні способи вирішення конфліктів змістовно висвітлила Терехова Р., Широкоступ А.та Полюхович Л. Вправа «Влада» викликала у всіх  задоволення, бо  хотіли відірвати , якомога більший шматок у цій ситуації кожен думав лише про себе. Коли розпочали вправу  «Контроль над гнівом» її проводили з використанням повітряної кульки від 1 команди брав участь Паянок В., та Бекеша О.,  а від 2- Кравець С. та Лобзов В.. Закінчилось заняття вправою «Ритмічні оплески».
Отже, завершуючи аналіз хотілося б сказати, що розумна постановка питання зводиться не до повного уникнення конфліктів, а до намагання навчитись правильно вирішувати конфліктні ситуації, робити їх корисними, якщо це можливо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
На пепередню сторінку